kontakt@ekotablica.pl

Ekoinspiracje

Wróć

Rowery rozdane - podsumowanie akcji Rower Pomaga

Rowery rozdane - podsumowanie akcji Rower Pomaga

Rower Pomaga to znakomita akcja prospołeczna i proekologiczna, którą od kilku już lat organizuje Fundacja Ekologiczna ARKA. W tym roku TiM i marka Cono Sur postanowili dołączyć do tych działań. Poczytajcie, co wspólnymi siłami udało im się zrobić!

Kręcimy kilometry dla dzieci

Rower Pomaga to akcja zainicjowana przez Fundację Ekologiczną ARKA w 2015 roku. Jej idea jest prosta: uczestnicy akcji jeżdżą na rowerze, a pokonane kilometry wpisują na Endomondo lub dodają na oficjalnej stronie akcji www.rowerpomaga.pl. Na zakończenie – dzięki wsparciu finansowemu partnerów – kilometry zamieniane są na rowery, które trafiają do podopiecznych domów dziecka.

Sama akcja ma również wymiar ekologiczny i zdrowotny. Przemieszczanie się rowerem zamiast samochodu pozwala ograniczyć emisję CO2 (w ramach tegorocznej akcji było to ograniczenie na poziomie 8325 t 982 kg). Promowanie jazdy na dwóch kółkach to także promowanie zdrowego trybu życia. Regularna aktywność fizyczna poprawia odporność, pozwala zadbać o serce i układ krążenia oraz oddechowy, pozytywnie wpływa na kondycję i sylwetkę, spala kalorie, wreszcie, poprawia nastrój i dodaje energii.

W ramach tegorocznej akcji uczestnicy pokonali 33 303 931 km, a do dzieci trafiło 18 rowerów!

Jeżdżę dla dzieci z TiM’em

Tegoroczne działania fundacji wsparły również spółka TiM oraz marka Cono Sur. Idea akcji i jej ekologiczny wydźwięk są bowiem bardzo bliskie filozofii chilijskiego producenta wina.

Pracownicy i przyjaciele firmy TiM swoje kilometry dodawali poprzez stronę i aplikację Endomondo. W efekcie na stronie www.rowerpomaga.pl dopisali 472 km, a w Endomondo przejechali 270  000 km. Do akcji TiM’a przyłączyło się ponad 200 osób, a na zakończenie kilometry zamieniono na 4 rowery dla dzieci.

Ve Eco

Udział w akcji Rower Pomaga to element projektu Ve Eco, realizowanego przez spółkę Tim. Jego celem jest prowadzenie działań biznesowych w poszanowaniu dla natury poprzez zrównoważone wykorzystanie zasobów, życie zgodnie z rytmem natury, pamiętanie o segregacji odpadów, a także ich recyklingu i odzyskiwaniu, wreszcie, wdrożenie skutecznej strategii ekologicznej.

Zobacz także