kontakt@ekotablica.pl

Ekoinspiracje

Wróć

Rower Pomaga z firmą TiM

Rower Pomaga z firmą TiM

Jazda na rowerze to świetna sprawa: pomaga zadbać o zdrowie i kondycję, jest ekologicznym środkiem transportu, a do tego daje całą masę frajdy. Ale czy wiedzieliście, że może też wspierać dzieci? Jak? Dołączcie do akcji Rower Pomaga z TiM-em i przekonajcie się, ile dobrego daje jazda na dwóch kółkach.

Zamieniamy kilometry na rowery

Rower Pomaga to akcja zainicjowana przez Fundację Ekologiczną ARKA. Jej działanie jest absolutnie magiczne, bo dzięki partnerom wspierającym projekt kilometry przejechane na rowerach przez uczestników akcji zamieniane są na rowery dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych.

Do akcji dołączyć może każdy. Wystarczy zainstalować aplikację Endomondo i dołączyć do rywalizacji Rower Pomaga 2020 lub wybrać się na rowerową wycieczkę, a następnie pokonaną danego dnia trasę wpisać ręcznie na stronie www.rowerpomaga.pl.

Od 2015 roku

Pierwsza edycja akcji odbyła się w 2015 roku. Pomysł okazał się ogromnym sukcesem: uczestnicy przejechali ponad 120 000 rowerowych kilometrów i ograniczyli emisję CO2 o ponad 30 000 kg, a do dzieci trafiły 24 rowery! W kolejnych latach było jeszcze lepiej! W roku 2016 w akcji wzięło udział 27 tysięcy osób, a w 2018 aż 70 tysięcy. 

Akcja jest każdorazowo ogłaszana w marcu danego roku, a jej licznik jest wtedy zerowany! W tym roku uczestnicy pokonali już 13 852 430 km i ograniczyli emisję CO2 o 3 463 t 107 kg.

Rower Pomaga z TiM-em

W tegorocznej edycji akcji swój cel założyła również spółka TiM. Pracownicy i przyjaciele firmy kilometry będą kręcili aż do września, a wówczas przejechaną trasę zamienią na rowery dla dzieci.

Gorąco zapraszamy do udziału!
Zobacz także