kontakt@ekotablica.pl

Ekoinspiracje

Wróć

Ekoekipa - zwycięzcy listopada '22

Ekoekipa - zwycięzcy listopada '22

Zgodnie z tradycją, na początku każdego miesiąca prezentujemy zwycięzców naszego konkursu. Jury wybrało 3 osoby, których patenty na gotowanie w duchu less waste okazały się najciekawsze.

W listopadzie kontynuowaliśmy temat oszczędnego gotowania: Wasze kolejne pomysły na kreatywne wykorzystanie resztek i ograniczenie produkcji odpadów w kuchni ponownie dostarczyły nam solidnej dawki inspiracji. Z przyjemnością wracaliśmy myślami do ciepłych dni, czytając Wasze patenty na przetwarzanie letnich i jesiennych warzyw i owoców. W Waszych kuchniach nic się nie marnuje: z liści rzodkiewki przyrządzacie pyszne pesto, z pomarszczonych papryk zupę krem, a z warzyw z rosołu - esencjonalną bazę kolejnych zup.

Kuchenne less waste dotyczy także akcesoriów używanych do gotowania i przechowywania żywności. Ograniczacie plastik na rzecz naturalnych lub wielorazowych surowców: materiałów tekstylnych, drewna czy papieru. Lunche do pracy i szkoły oraz napoje na wynos pakujecie w woskowijki i wielorazowe butelki. Dla Was to oszczędność czasu oraz pieniędzy, a dla planety - kolejne kroki w stronę poprawy stanu środowiska.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom listopadowej edycji konkursu. Do zobaczenia za miesiąc!

Werdyktem jury w tej edycji zwyciężyli:

Edyta

Zmiany na lepsze

Zmiany na lepsze

Magdalena

Pesto z liści rzodkiewki

Pesto z liści rzodkiewki

Grażyna

Zakupy bez woreczków foliowych

Zakupy bez woreczków foliowych

Zobacz także