kontakt@ekotablica.pl

Ekoinspiracje

Wróć

Ekoekipa - zwycięzcy września '22

Ekoekipa - zwycięzcy września '22

Zgodnie z tradycją, na początku każdego miesiąca prezentujemy zwycięzców naszego konkursu. Jury wybrało 3 osoby, których patenty na podróże w stylu eko okazały się najciekawsze.

Wrześniowy konkurs przebiegał pod hasłem Moje Slow Travel: ostatni miesiąc naszego podróżniczego cyklu również obfitował w Wasze ciekawe pomysły na poznawanie świata w zgodzie z naturą. Po raz kolejny potwierdziliście, że jeśli podróżować, to na dwóch kółkach – wśród wybieranych przez Was ekologicznych środków transportu zdecydowanie największą popularnością cieszy się rower. Cenicie jednoślady za ich bezemisyjność, niskie koszty utrzymania oraz swobodę, jaką zyskujecie dzięki nim na łonie natury i w zatłoczonych miastach.

Zaśmiecone lasy, łąki i i parki wciąż stanowią zbyt częsty widok. Na szczęście członkowie społeczności Ekoekipy dobrze wiedzą, że „wszystkie śmieci są nasze” – podczas spacerów i wycieczek często zbieracie porzucone szklane i plastikowe odpady, by wyrzucić je w przeznaczonym do tego celu miejscu. Troska o wspólne dobro – zarówno nas samych, jak i terenów zielonych oraz zamieszkujących i zwierząt – jest niewątpliwie godna pochwały i naśladowania. Wasz przykład inspiruje do działania innych: cieszy nas również fakt, ze w sprzątaniu często pomagają Wam dzieci, które łapią w ten sposób ekologicznego bakcyla i nabierają większej świadomości.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział we wrześniowym konkursie i zapraszamy do zabawy w kolejnych miesiącach.

Werdyktem jury w tej edycji zwyciężyli:

Ewa

Wszystkie śmieci są nasze

Wszystkie śmieci są nasze

Agata

Moi bracia mniejsi są dla mnie ważni!

Moi bracia mniejsi są dla mnie ważni!

Ewa

Leśna edukacja

Leśna edukacja

Zobacz także