kontakt@ekotablica.pl

Ekoinspiracje

Wróć

Ponownie jeździmy dla dzieci z domów dziecka!

Ponownie jeździmy dla dzieci z domów dziecka!

Jazda na rowerze to same plusy. Wybierając dwa kółka zamiast czterech – dbamy o zdrowie, kondycję i środowisko. Dzięki Fundacji Ekologicznej ARKA jazda na jednośladzie nabrała dodatkowego znaczenia. W ramach akcji Rower Pomaga wykręcone kilometry zostają bowiem zamienione na rowery dla dzieci z domów dziecka. Piękna idea, dlatego spółka TiM i marka Cono Sur w tym roku postanowiły dołączyć do niej po raz drugi. O tym, co będzie się działo w ramach tegorocznej akcji, opowiada jej pomysłodawca, Wojciech Owczarz.

                                                                                                           

Rower Pomaga to akcja, która łączy tak naprawdę dwa znakomite cele….

Nawet trzy, bo w ramach Rower Pomaga dbamy o siebie, środowisko i pomagamy dzieciom.

Myślę, że do zalet jazdy na rowerze nikogo nie trzeba przekonywać. W końcu regularna aktywność to nie tylko gwarancja lepszej kondycji i sylwetki, ale też wzmocnienie serca, płuc, mięśni. Pokonując na jednośladzie trasę w mieście, nie musimy martwić się korkami czy miejscem parkingowym, a wybierając się na wycieczkę rowerową do lasu, możemy chłonąć piękno natury.

Kolejny aspekt, to aspekt ekologiczny. Jeśli zamienimy cztery kółka na dwa, np. jadąc do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi czy na mniejsze zakupy, ograniczamy emisję CO2 do atmosfery.

I sprawa ostatnia, ale jakże istotna. Dzięki zaangażowaniu uczestników i wsparciu sponsorów, kilometry pokonane w ramach akcji możemy zamieniać na rowery, które trafiają do dzieci z domów dziecka. W ramach sześciu edycji akcji przekazaliśmy już ponad 300 rowerów!

 

Wow. Rewelacyjny wynik. Nic dziwnego, że akcja tak mocno poniosła się po całej Polsce i zdobyła zainteresowanie tylu osób.

To prawda. To już siódma edycja akcji. Tylko w tym roku przejechaliśmy: 1 087 433 km, ograniczyliśmy emisję CO2 o 271 t 858 kg i rozdaliśmy 29 rowerów.

 

W tym roku na uczestników czeka mała zmiana.

Tak, w tym roku kilometry można wpisywać nie tylko na stronie www.rowerpomaga.pl, ale też w aplikacji Strava. Wystarczy dołączyć do klubu Rower Pomaga na STRAVA lub wybrać cel, w ramach którego chce się jeździć.

Materiałowe torby Cono Sur

Materiałowe torby Cono Sur

 

Razem z Rower Pomaga we wrześniu pojawicie się m.in. na Bielskim Rodzinnym Rajdzie Rowerowym, organizowanym przez Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów. Co będzie się działo?

Przede wszystkim będziemy jeździć ;-) Uczestnicy rajdu będą mieli do pokonania ponad 30 km. Start zaplanowano na placu Ratuszowym, finisz z kolei – w Cygańskim Lesie. ARKA na imprezie będzie miała swoje stoisko, na którym pokażemy m.in. rowerowe kino, a na najmłodszych będą czekały zabawy i konkursy. Nie zabraknie również rowerowych gadżetów, m.in. ekologicznych toreb od TiM i Cono Sur.


Zapowiada się rewelacyjnie. Dziękujemy za informacje i zachęcamy wszystkich do jazdy!

 

Jeśli chcesz dołączyć do ekipy TiM i Cono Sur, w aplikacji Strava lub na stronie www.rowerpomaga.pl wyszukaj cel „Jeżdżę dla dzieci z TiM-em”. Wykręcone wspólnie kilometry zostaną zamienione na rowery dla dzieci z domów dziecka. Jeździmy do 15 października!

 

 

Zobacz także