kontakt@ekotablica.pl

Ekoinspiracje

Wróć

Bransoletki z odpadów

Bransoletki z odpadów

Czy słyszeliście o bransoletkach, które powstają z odpadów? Jeśli nie, najwyższy czas to zmienić! Bo dzięki tym bransoletkom oceany są o wiele czystsze!

4Ocean dla oceanów

Bransoletki z odpadów to projekt międzynarodowej organizacji 4Ocean, której działalność poświęcona jest recyklingowi i oczyszczaniu wód oceanicznych. Dlaczego właśnie oceany? Bo ilość plastiku, która w nich zalega, sięga obecnie ponad 8 milionów ton, a jak wykazują prognozy – do końca przyszłego roku liczba ta może wzrosnąć nawet 10-krotnie!

Ekipa 4Ocean usuwa śmieci z wód i wybrzeży oceanów, wykorzystując w tym celu najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Jest to możliwe m.in. dzięki niezwykłym bransoletkom. Powstają one na Bali i są wykonane w 90% z recyklingowanych tworzyw. Zakup każdej bransoletki przyczynia się do usunięcia 1 funta (ok. 0,5 kg) śmieci z oceanów.

Cono Sur promuje oczyszczanie wód

W ubiegłym roku w akcję edukowania społeczeństwa w zakresie zanieczyszczenia wód włączyła się również marka Cono Sur. W ramach współpracy z blogerami o bransoletkach dowiedziało się znacznie więcej osób; powstał również cykl artykułów, poświęconych problemowi zanieczyszczenia wód i ogólnie naszej planety.

Warto je przeczytać!

10 mitów na temat plastiku w oceanie

Śmieci w Azji i Afryce

Bałtyk - morze śmieci i azotanów

Wpływ turystyki na środowisko

 

Zobacz także