kontakt@ekotablica.pl

Ekoinspiracje

Wróć

Finał Rower Pomaga 2021 – 4 rowery przekazane!

Finał Rower Pomaga 2021 – 4 rowery przekazane!

Kolejna edycja akcji Rower Pomaga dobiega końca. Działo się w niej naprawdę sporo. Zespół TiM kręcił kilometry na aplikacji Strava i zachęcał do tego innych, przygotował specjalne torby ekologiczne dla pasjonatów dwóch kółek na bielski Rodzinny Rajd Rowerowy i przekazał 4 rowery dla podopiecznych domów dziecka.

Promujemy jazdę na rowerze 

Spółka TiM i marka Cono Sur do akcji rower pomaga dołączyły już po raz drugi. Zarówno na stronie www.rowerpomaga.pl, jak i w aplikacji Strava pojawił się cel „Jeżdżę dla dzieci z TiM-em”. W ramach tego celu pracownicy firmy, a także jej przyjaciele i wszyscy zainteresowani kręcili kilometry, które na koniec zostały zamienione na rowery dla podopiecznych z domów dziecka.

Te pozytywne działania miały wymiar zarówno ekologiczny, jak i społeczny. Kręcąc kilometry, ekipa TiM dała dobry przykład innym – pokazała, że jazda na rowerze jest dobra dla zdrowia, dobra dla planety i… daje szansę, by pomóc innym. O tym, dlaczego w wolne dni warto wsiąść na dwa kółka opowiadał w wywiadzie m.in. wiceprezes TiM, Maciej Jurczyk.

Oczywiście powodów, dla których warto jeździć na rowerze jest całe mnóstwo i warto o nich pamiętać!

Lepsza forma  

Regularna aktywność pozwala zadbać o zdrowie i formę. Wzmacnia mięśnie, wspiera układ krążenia, pomaga zadbać o kondycję i sylwetkę. Co więcej, ruch powoduje wydzielanie endorfin, czyli hormonu szczęścia, dzięki któremu lepiej się czujemy, łatwiej odreagowujemy stres i mamy znacznie więcej energii.

Większe oszczędności

Zamiana czterech kółek na dwa to też oszczędność dla naszego portfela. Jeżdżąc na rowerze, nie trzeba płacić za benzynę, bilety czy parking. Co więcej, nie trzeba stać w korkach, które w dużych miastach coraz częściej paraliżują komunikację, zwłaszcza w godzinach szczytu. 

Czystsza planeta

Rower nie emituje spalin, które zanieczyszczają powietrze, zatruwają glebę i wodę. Za każdym razem gdy zamiast samochodu wybierasz rower, ograniczasz emisję CO2 do atmosfery. Z wyliczeń Europejskiej Federacji Cyklistów wynika, że rower jest 13 razy mniej szkodliwy dla środowiska naturalnego niż samochód.

Więcej pasji w życiu! 

Rower to nie tylko zdrowy, ale też po prostu ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu. Pozwala w pełni podziwiać piękno otaczającego świata i odkrywać nowe, urokliwe miejsca; sprawia, że więcej czasu spędzamy na łonie natury. 


Promujemy ekologię

Zespół TiM nie tylko intensywnie jeździł i dokładał swoje kilometry do wspólnej puli, ale też motywował innych do działania! Po pierwsze, przygotował piękne ekologiczne torby na bielski Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbył się 19 września. W 48. edycji imprezy, zorganizowanej przez Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów pod patronatem prezydenta Bielska-Białej, wzięło udział ok. 900 osób. Na uczestników, oprócz rowerowych emocji, czekały liczne niespodzianki: konkurencje sprawnościowe, występy taneczne i muzyczne oraz konkursy. Na stoisku przygotowanym przez Fundację Ekologiczną ARKA, pomysłodawcę i organizatora akcji Rower Pomaga, czekały m.in. Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej i letnie kino zasilane prądem produkowanym przez rowery. Był także specjalny bonus od firmy TiM – 40 materiałowych toreb na zakupy z grafiką roweru.


Rodzinny Rajd Rowerowy

Rodzinny Rajd Rowerowy

Rodzinny Rajd Rowerowy

Rodzinny Rajd Rowerowy

Rodzinny Rajd Rowerowy

Rodzinny Rajd Rowerowy

Rodzinny Rajd Rowerowy

Rodzinny Rajd Rowerowy

To nie wszystko! Motywatorów nie zabrakło również w obszarze online. Na Facebooku Ekotablicy pojawił się bowiem rowerowy konkurs, w którym nagrody – 9 voucherów do sklepu rowerowego – ufundowała właśnie spółka TiM. W ramach konkursu otrzymaliśmy od Was ponad 100 zgłoszeń, w których pokazaliście nam swoje magiczne rowerowe miejsca. Po takiej porcji inspiracji naprawdę chce się wsiąść na rower i… ruszyć w nieznane!

Zdjęcia konkursowe

Zdjęcia konkursowe

Zdjęcia konkursowe

Zdjęcia konkursowe

Zdjęcia konkursowe

Zdjęcia konkursowe

Kilometry zamieniamy na rowery

Rower Pomaga to rewelacyjna akcja, nie tylko pod względem ekologicznym, ale też społecznym. Od ponad 5 lat skupia tysiące osób z całej Polski wokół wspólnego celu – kręceniu kilometrów, które na koniec, dzięki wsparciu sponsorów, zostają zamienione na rowery dla dzieci z domów dziecka. Tutaj firma TiM również dołożyła swoją cegiełkę i ufundowała 4 dwukołowce dla dzieci. Rowery od TiM młodym miłośnikom dwóch kółek przekazał prezes Fundacji Ekologicznej ARKA, Wojciech Owczarz.

Wy też macie ochotę zrobić coś dobrego?

Zajrzyjcie na stronę naszego konkursu na najciekawsze ekologiczne inicjatywy, zainspirujcie się i wyślijcie nam swój pomysł na działania przyjazne dla planety!

Zapraszamy również na stronę www.zielonareka.pl Fundacji Ekologicznej ARKA. Znajdziecie na niej kilka ogólnopolskich akcji ekologicznych, do których warto dołączyć! 

Zobacz także