kontakt@ekotablica.pl

Ekoinspiracje

Wróć

Jeździmy dla dzieci z domów dziecka

Jeździmy dla dzieci z domów dziecka

Akcja Rower Pomaga trwa! Ty też możesz dołączyć do niej w każdej chwili i kręcić kilometry, które później zamienią się w rowery dla podopiecznych domów dziecka. Zapraszamy!

Miesiąc temu spółka TIM dołączyła do ogólnopolskiej akcji Rower Pomaga, organizowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA. Od tego momentu do naszego celu na Endomondo dołączyło już ponad 170 osób! Wspólnie pokonaliśmy ponad 120 000 km. Dzieje się również na samej stronie akcji, gdzie ekipa TIM-a również dokłada swoje kilometry do całej puli.

Warto, bo akcja to szereg korzyści, zarówno dla uczestników akcji, jak i dla dzieci, którym jest ona poświęcona!

Rower to zdrowie

Aktywność fizyczna poprawia odporność, buduje kondycję i wytrzymałość, a do tego pozytywnie wpływa na nastrój. Jazda na rowerze, piękne widoki, wiatr we włosach to sposób na relaks, który warto wypróbować.

Rower to zgrabna sylwetka

Godzinna wycieczka rowerowa pozwala spalić ok. 500 kalorii. Jeżdżąć na rowerze, rzeźbisz również mięśnie, w szczególności nóg i pośladków.

Rower jest eko

Rower nie emituje spalin, które zanieczyszczają powietrze, zatruwają glebę i wodę. Wybierając dwa kółka zamiast samochodu, dbasz zatem o planetę i to, w jakim świecie będą dorastały kolejne pokolenia.

Rower pomaga w oszczędzaniu

Jazda na rowerze nic Cię nie kosztuje: nie musisz płacić za benzynę, bilety czy parkingi. Co więcej, decydując się na jazdę rowerem po mieście, nie musisz stać w korkach i nigdy nie masz problemu ze znalezieniem miejsca, w którym zostawisz swój środek transportu.

Rower po prostu pomaga

Jeżdżąc na rowerze w ramach akcji Rower Pomaga dokładasz swoją cegiełkę do zakupu rowerów dla dzieci z domów i świetlic środowiskowych.

Dołącz do nas!

Zobacz także