kontakt@ekotablica.pl

Ekoinspiracje

Wróć

Te aplikacje pomogą Ci kupować taniej i nie marnować żywności

Te aplikacje pomogą Ci kupować taniej i nie marnować żywności

Wykorzystuj nadwyżki jedzenia, zgarniaj wartościowe produkty w niższych cenach, oszczędzaj pieniądze i pomagaj zapobiegać marnowaniu żywności: oto aplikacje, które pomogą Ci realizować wszystkie powyższe cele!

Too Good To Go

W aplikacji znajdziesz oferty sklepów spożywczych, restauracji i punktów gastronomicznych, oferujących w atrakcyjnych cenach paczki-niespodzianki z nadwyżkami jedzenia z danego dnia. Dla przedsiębiorców to doskonała okazja, by sprzedać jak najwięcej towaru i uniknąć wyrzucania pełnowartościowej żywności. Ty możesz delektować się świeżymi owocami i warzywami, wypiekami, daniami różnorodnych kuchni i nie tylko za kwotę sięgającą ¼-½ wyjściowej ceny. Too Good To Go działa w wielu krajach Europy i w USA, dlatego świetnie sprawdza się także podczas budżetowych podróży.

Restauracje udostępniają w dedykowanych aplikacjach niesprzedaną pełnowartościową żywność w korzystnych cenach

Restauracje udostępniają w dedykowanych aplikacjach niesprzedaną pełnowartościową żywność w korzystnych cenach

Foodsi

Polski odpowiednik Too Good To Go, umożliwiający zakup okazyjnych paczek w sklepach, piekarniach, kawiarniach i restauracjach, które nie zdążyły sprzedać przygotowanej w danym dniu świeżej żywności. Korzystając z aplikacji możesz upolować produkty w cenie obniżonej co najmniej o 50%, a ponadto wspierasz lokalne biznesy i polskiego twórcę narzędzia.

Taste&Share

Pamiętasz, jak w dzieciństwie mama wysyłała Cię do klatki obok w celu pożyczenia szklanki cukru? Taste&Share to samopomoc lokalna w nowoczesnym wydaniu: dzięki tej aplikacji nie tylko uratujesz jedzenie przed zmarnowaniem, ale także zacieśnisz sąsiedzkie więzi. Za jej pośrednictwem możesz wymieniać się żywnością - zarówno gotowymi daniami, jak i pojedynczymi produktami - z zarejestrowanymi w aplikacji mieszkańcami swojej okolicy.

Przemyślane zakupy to jeden z podstawowych sposobów ograniczenia marnowania żywności

Przemyślane zakupy to jeden z podstawowych sposobów ograniczenia marnowania żywności

Blix

Aplikacja dla fanów okazji cenowych: zbiór gazetek promocyjnych z polskich sieci marketów i wyszukiwarka najniższych cen na wybrany produkt pomoże Ci optymalnie zaplanować zakupy tak, by nie przepłacić i rozsądnie zaopatrzyć kuchnię. Blix pomaga także w przygotowaniu budżetowych zapasów - dzięki aplikacji dowiesz się, gdzie najtaniej kupić sezonowe warzywa i owoce na przetwory, mięso lub masło do zamrożenia, a także suche produkty i konserwy z długą datą przydatności spożycia. W ten sposób w dłuższej perspektywie wydasz mniej i spokojnie zużyjesz wszystkie zakupione produkty.

LimitWaste

Baza miejsc przyjaznych idei zero waste: w aplikacji znajdziesz działające w Twojej okolicy sklepy spożywcze, kawiarnie, restauracje, second handy i inne miejsca wspierające ideę ograniczania ilości produkowanych odpadów. Sprawdź, gdzie kupisz produkty na wagę pakowane do własnego opakowania, w której kawiarni możesz poprosić o nalanie napoju do swojego kubka i w której restauracji otrzymasz na wynos część posiłku, której nie dasz rady zjeść na miejscu - oczywiście, spakowaną do ekologicznego opakowania!


Zobacz także