kontakt@ekotablica.pl

Ekoinspiracje

Wróć

Ekoekipa - zwycięzcy lipca '22

Ekoekipa - zwycięzcy lipca '22

Zgodnie z tradycją, na początku każdego miesiąca prezentujemy zwycięzców naszego konkursu. Jury wybrało 3 osoby, których patenty na podróże w stylu eko okazały się najciekawsze.

Hasło lipcowego konkursu – Moje Slow Travel – zainspirowało Was do nadesłania wielu ciekawych pomysłów na ekologiczne podróżowanie. Wasza kreatywność i pasja do spędzania wolnego czasu w zgodzie z naturą wywarły na nas ogromne wrażenie.

W lipcu wielu z Was podróżowało nisko- i bezemisyjnymi środkami lokomocji. Rowerowe wycieczki w Polsce i za granicą to zdecydowanie Wasza ulubiona letnia aktywność. Zamiast samochodów często wybieracie komunikację zbiorową, coraz większą popularnością cieszą się także hulajnogi, Wakacje spędzacie w otoczeniu pięknej przyrody – w górach, nad morzem i jeziorami, na wsi.

Letnie, gorące dni i aktywność fizyczna wymagają od nas stałego nawadniania, dlatego bardzo cieszy nas, że korzystacie z wielorazowych bidonów i butelek na wodę, rezygnując z wszechobecnego plastiku. Do pakowania używacie bawełnianych toreb i wielorazowych woreczków na prowiant, do jedzenia – turystycznych naczyń i sztućców. Rozważnie wybieracie pamiątki – zamiast plastikowych gadżetów wolicie kolekcjonować wspomnienia!

Szczególnie godna pochwały jest Wasza ekologiczna wrażliwość - nie przechodzicie obojętnie obok zaśmieconych terenów, ale poświęcacie swój czas i wysiłek, by zebrać odpady i wyrzucić je w przeznaczonych do tego celu miejscach.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w lipcowym konkursie!

Werdyktem jury w tej edycji zwyciężyli:

Emilia 

Kajakiem przez lato

Kajakiem przez lato

Malwina 

Smyki o ekologię zawsze dbają - nawet w podróży ją uskuteczniają

Smyki o ekologię zawsze dbają - nawet w podróży ją uskuteczniają

Magdalena 

Czyste góry

Czyste góry

Zobacz także