kontakt@ekotablica.pl

Ekoinspiracje

Wróć

Ekoekipa - zwycięzcy grudnia '22

Ekoekipa - zwycięzcy grudnia '22

Zgodnie z tradycją, na początku każdego miesiąca prezentujemy zwycięzców naszego konkursu. Jury wybrało 3 osoby, których patenty na gotowanie w duchu less waste okazały się najciekawsze.

Ostatnia edycja naszego konkursu w 2022 roku to także zakończenie serii “Moja kuchnia less waste”. Po raz kolejny udowodniliście nam, że gotowanie z resztek ma ogromny potencjał, a możliwości ciekawego łączenia smaków i przetwarzania składników na różne sposoby są bardzo szerokie. Warzywa z rosołu, łodyga brokuła, ścinki wędlin - dzięki Waszym pomysłom każdy produkt znajdzie zastosowanie w kuchni.

Zwracacie baczną uwagę także na akcesoria stosowane do przygotowywania i spożywania posiłków. Jednorazówki są sukcesywnie zastępowane produktami wielorazowymi, zamiast wszechobecnego plastiku wybieracie szkło lub stal. Każda, nawet najmniejsza inicjatywa ma znaczenie - wprowadzając proekologiczne zmiany w swoim otoczeniu inspirujecie do działania innych, a wspólny wysiłek przynosi znaczące efekty.

Gratulujemy zwycięzcom i serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom grudniowej edycji konkursu. Do zobaczenia za miesiąc!

Werdyktem jury w tej edycji zwyciężyły:

Angelika

Ratowanie jedzenia - aplikacje oraz skrzynki w lokalnych sklepach

Ratowanie jedzenia - aplikacje oraz skrzynki w lokalnych sklepach

Kinga

Foremki wielorazowe na pasztet

Foremki wielorazowe na pasztet

Katarzyna

Wytrawne bajaderki mocy

Wytrawne bajaderki mocy

Zobacz także