kontakt@ekotablica.pl

Ekoinspiracje

Wróć

Ekoekipa - zwycięzcy marca ‘23

Ekoekipa - zwycięzcy marca ‘23

Zgodnie z tradycją, na początku każdego miesiąca prezentujemy zwycięzców naszego konkursu. Jury wybrało 3 osoby, których patenty na ekologiczne wyposażenie domu okazały się najciekawsze.

Wasza marcowa aktywność w konkursie wywiera ogromne wrażenie - zarówno pod względem liczby zgłoszeń, jak i Waszej kreatywności oraz umiejętności twórczych. Chętnie urządzacie i dekorujecie Wasze mieszkania przedmiotami z recyklingu: okazuje się, że nawet najbardziej niepozorne drobiazgi - skrawki materiału, opakowania pocztowe, tekturowe rolki po papierze toaletowym - można zmienić w efektowną ozdobę wnętrza.

Wiosna to czas porządków w domu i ogrodzie, a tendencję tę widać także w Waszych odpowiedziach. Roślinne ogródki można zakładać nawet w miastach - wystarczy kawałek parapetu lub balkonu, by otoczyć się energetyczną zielenią. Szczególnie przypadła nam do gustu idea wymiany sadzonkami i szczepkami roślin: wzbogacacie w ten sposób nie tylko Wasze ogródki, ale i wzmacniacie więzi w lokalnych społecznościach. Jeśli chodzi o eko sprzątanie, zamiast chemicznych detergentów chętnie wybieracie naturalne produkty: ocet, sodę, sok z cytryny. Tanio, skutecznie i ekologicznie!

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w marcowej edycji konkursu i zapraszamy do wspólnej zabawy w kolejnych miesiącach.

Werdyktem jury w tej edycji zwyciężyli:

Agnieszka

Stolik kawowy z szuflad

Stolik kawowy z szuflad

Karolina

Recykling papieru toaletowego

Recykling papieru toaletowego

Grzegorz

Hotel dla owadów

Hotel dla owadów

Zobacz także